Salaris Fotograaf
Hoeveel verdient een Fotograaf gemiddeld in Nederland?
Gebaseerd op 10.316 salarissen van Werkzoeken.nl o.b.v. 40 uur p/w, bijgewerkt: 13 oktober 2026
€ 2.325
Laag
€ 2.730
Gemiddeld brutosalaris
€ 3.140
Hoog
Een Fotograaf in Nederland verdient gemiddeld € 2.730 bruto per maand. Salarissen variëren van € 2.325 (laag) tot € 3.140 (hoog). Op deze pagina vind je een gedetailleerd overzicht van de gemiddelde brutolonen per stad, opleidingsniveau, provincie, carrièreniveau, bedrijf en dienstverband.
250+ Vacatures voor Fotograaf
-
Visual Content Creative (Beeldmaker) smartphonehoesjes.nl in Leusden -
Auto Fotograaf Automotive Groningen Carrierebaas in Groningen -
Pasfoto fotograaf Jacobsfotografie in Panningen
-
Junior communicatie multimedia design omgeving Den Bosch parttime StageMax in Nieuwkuijk
Bekijk alle Fotograaf vacatures
Top 5 salarissen Fotografen per bedrijf
| # | Bedrijf | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
![]() |
Randstad Professional | € 6.500 |
![]() |
All About Work | € 5.445 |
![]() |
Albert Heijn | € 3.960 |
![]() |
Independent Recruiters | € 3.625 |
![]() |
2B Connected | € 3.525 |
De meeste gerapporteerde salarissen zijn afkomstig van de bedrijven Randstad Professional, All About Work en Albert Heijn. De brutolonen zijn het hoogst bij Randstad Professional, waar het gemiddelde bruto maandloon € 6.500,- bedraagt. Een andere werkgever die een hoog salaris aanbiedt is Independent Recruiters (€ 3.625,-).
Gemiddeld inkomen Fotograaf per stad
| # | Stad | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | € 3.170 |
| 2 | Rotterdam | € 2.780 |
| 3 | Utrecht | € 2.670 |
| 4 | Breda | € 2.225 |
| 5 | Eindhoven | € 2.180 |
| 6 | Zwolle | € 1.900 |
| 7 | Den Haag | € 1.875 |
Met een bedrag van gemiddeld € 3.170,- per maand ligt het salaris in Amsterdam hoger dan in iedere andere stad in Nederland. Rotterdam bezet de tweede positie in de lijst, hier bedraagt het maandloon gemiddeld € 2.780,-.
Salariswijzer gerelateerde functies
| # | Beroep | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
| 1 | Communicatieadviseur | € 4.255 |
| 2 | Content Manager | € 3.710 |
| 3 | Redacteur | € 3.715 |
| 4 | Communicatiemanager | € 5.055 |
| 5 | Woordvoerder | € 4.925 |
| 6 | Community Manager | € 3.735 |
| 7 | Grafisch Vormgever | € 3.680 |
| 8 | Communicatiemedewerker | € 3.455 |
Marktconform salaris Fotograaf per opleiding
| # | Opleidingsniveau | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
| 1 | HBO | € 4.140 |
| 2 | MBO | € 2.450 |
| 3 | VMBO | € 2.185 |
HBO opleidingsniveau levert € 4.140,- per maand op. Met een MBO opleiding ontvang je € 2.450, VMBO niveau resulteert in een salaris van € 2.185,-.
Fotograaf gezocht?
Bekijk cv's van 1.044 Fotografen in onze CV-database.
Salarisindicatie Fotograaf per provincie
| # | Provincie | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
| 1 | Noord-Holland | € 3.175 |
| 2 | Groningen | € 3.060 |
| 3 | Utrecht | € 3.035 |
| 4 | Zuid-Holland | € 2.960 |
| 5 | Drenthe | € 2.775 |
| 6 | Friesland | € 2.675 |
| 7 | Noord-Brabant | € 2.625 |
| 8 | Limburg | € 2.590 |
| 9 | Gelderland | € 2.555 |
| 10 | Overijssel | € 2.510 |
| 11 | Flevoland | € 2.315 |
In Noord-Holland wordt meer verdiend dan in welke andere provincie dan ook: € 3.175,-. Het loon ligt het laagst in Flevoland: € 2.315,-.
Salaris Fotograaf per carrièreniveau
| # | Carrièreniveau | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
| 1 | Starter | € 2.730 |
| 2 | Ervaren | € 2.745 |
| 3 | Expert | € 2.815 |
Een starter (minder dan 2 jaar ervaring) verdient € 2.730,- per maand. Een ervaren (3 tot 5 jaar werkervaring) ontvangt € 2.745,-. Het loon van een expert (meer dan 5 jaar ervaring) ligt op € 2.815,-.
Loon Fotograaf per dienstverband
| # | Dienstverband | Gem. salaris p/m |
|---|---|---|
| 1 | Loondienst (detachering) | € 3.595 |
| 2 | Loondienst (tijdelijk) | € 2.845 |
| 3 | Loondienst (vast) | € 2.690 |




